opis opis
Internetowy Sklep dla podmiotów gospodarczych

Oleje parafinowe i wazelinowe

Olej parafinowy to środek smarny a także produkt znajdujący zastosowanie
w wielu gałęziach finavestan a 360 b 175kg przemysłu (spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym), opracowany w oparciu o specjalne formuły znacznie przewyższające normy obowiązujące dla konwencjonalnych środków smarnych.
Olej parafinowy o czystości medycznej nie zawiera policyklicznych węglowodorów aromatycznych, spełnia wymagania farmakopei amerykańskiej i europejskiej (wcześniej Deutsch Arznei Buch 10) oraz wymagania Food And Drug Administration FDA paragraf 172,878 i 178,3620 (a).

Zalety eksploatacyjne:

Olej parafinowy ma wysoką lepkość kinematyczną, co powoduje, że ilość zużywanego oleju może być mniejsza niż środków smarnych o mniejszej lepkości a w przypadku urządzeń mocno wyeksploatowanych powoduje uszczelnianie komór dzielących.
Olej parafinowy zapewnia doskonałe smarowanie współpracujących ze sobą elementów, jest odporny na starzenie, doskonale chroni przed korozją i nie ma negatywnego wpływu na większość stosowanych uszczelnień.

Właściwości:

Olej parafinowy swoje szerokie zastosowanie zawdzięcza głównie dzięki takim cechom jak brak zapachu, brak barwy i brak smaku, co jest podstawową cechą środków smarnych stosowanych w przemyśle spożywczym.

  • Olej parafinowy o czystości farmaceutycznej (duża lepkość 60-70 Cst)
  • Olej wazelinowy o czystości farmaceutycznej (mała lepkość 13-18 Cst)

Zastosowanie oleju parafinowego: